Naujienos
Vasarą studentai ir moksleiviai įmonėje įgijo naujos patirties
2018-09-19

Vasarą studentai ir moksleiviai įmonėje įgijo naujos patirties

„Žemaitijos pieno“ bendrovė kasmet puoselėja sveikintiną tradiciją — pasiūlyti įmonės darbuotojų ir ūkininkų vaikams vasaros atostogas praleisti turiningai, darbuojantis jos gamybos padaliniuose ir administracijoje. Tai ne tik finansinė nauda, bet ir prasmingas laiko leidimas, saviugda ir nauja patirtis, kuri artimiausioje ateityje gali padėti apsispręsti renkantis specialybę bei ieškant karjeros galimybių — prisijunti prie „Žemaitijos pieno“ bendrovės tiek Lietuvoje, tiek užsienyje (ES filialuose).
Algirdas Dačkevičius

Šią vasarą įmonėje panoro pasidarbuoti 43 moksleiviai ir 25 studentai. Kad jie čia laukiami ir apgaubiami dėmesiu, liudija rengiamos simbolinės sutiktuvės ir išleistuvės.
Šiemet sutiktuvių surengta net dvejetą — liepos 12 ir 17 dienomis. Su jaunimu nuoširdžiai bendravo įmonės l.e.p. personalo ir teisės direktorė Rūta Katkauskaitė-Čičirkienė, įmonę dalykiškai ir patraukliai pristatė, taip pat aptarė karjeros bei studijų galimybes personalo vadovė Dalia Tamašauskaitė. Moksleiviai ir studentai daug ko vertingo sužinojo apie „Žemaitijos pieno“ prekinius ženklus, kuriuos įtaigiai, pasitelkiant vaizdinę medžiagą, pristatė personalo ugdymo vadybininkė Kristina Sutkienė ir personalo vadybininkė atrankoms Justė Grybinaitė. Savo darbinės sėkmės istorija įmonėje pasidalino jaunoji Ekonomikos skyriaus specialistė Augustė Macaitė.
O kas nežino ledų „Dione“ ir „Baltoji varnelė“? Apie jų gamybos subtilybes kalbėjo „Klaipėdos pieno“ inžinierė -technologė Virginija Vaitkuvienė. Po to vaikai jų pasmaguriavo. Ir ne tik ledų — ant stalo laukė kiti „Žemaitijos piene“ gaminami gardumynai. Maloniai visus sušildė ir sutiktuvių dovanėlės.
Besibaigiant vasarai, rugpjūčio 22-ąją, jauniesiems įmonės talkininkams surengtos simbolinės išleistuvės. Pirmiausia l.e.p. personalo ir teisės direktorė Rūta Katkauskaitė-Čičirkienė padėkojo studentams ir moksleiviams už darbinį indėlį įmonėje, suteikusį galimybę ne vienam išsiugdyti pirmuosius darbinius įgūdžius, o kai kam ir apsispręsti dėl būsimos profesijos pasirinkimo.
Daugelis susidomėję laukė jaunųjų „Žemaitijos pieno“ ambasadorių pasirodymo. Iveta Šakytė ir Deimantė Krutko iš Šviežių pieno produktų gamybos padalinio, taip pat Osvaldas Milašius iš Telšių filialo bei Deimantė Tamošauskaitė iš Personalo skyriaus ekrane pademonstravo savo namų darbus apie pasirinktus prekinius ženklus. Jiems įteikti „Žemaitijos pieno“ Ambasadoriaus sertifikatai.
Vėliau į nuotaikingas „Pasiplėšom“ varžybas visus pakvietė PIK-NIK prekinio ženklo vadovė Simona Paknytė. Užduotis įprastinė — kuo greičiau į 30 dalių suplėšyti PIK-NIK plėšomo sūrio dešrelę. Laimėjo Emilija Ukrinaitė iš Lydytų fasuotų sūrio gamybos padalinio, sugaišusi daugiau negu 1 min. 52 sek. Antras buvo Matas Alseika iš Statybos padalinio, o trečia — Viktorija Trumpickaitė iš Transporto skyriaus.
Sūrio DŽIUGAS pakuočių lankstymo čempionatui vadovavo personalo ugdymo vadybininkė Kristina Sutkienė. Vikriausios buvo merginos iš Lydytų fasuotų sūrių gamybos padalinio. Niekas nepralenkė Monikos Černišovaitės, kuri pakuotę sulankstė per 9,07 sekundės. Nežymiai nuo jos atsiliko Emilija Ukrinaitė, o trečiąją vietą užėmė Simona Mikštaitė.
Į kietojo sūrio DŽIUGAS laikymo čempionatą pakvietė vaikinus ir merginas pasigalynėti personalo vadovo pavaduotoja Rigilda Banienė. Ji priminė, jog be šios rungties praktiškai nevyksta nė viena įmonės darbuotojų ar ūkininkų šventė. Taisyklės — kaip ir visur: vyrams reikia ištiestose pečių plotyje rankose kuo ilgiau išlaikyti po sūrio DŽIUGAS galvą, kur viena sveria 5 kg, o merginoms užduotis lengvesnė — sūrio galva turi būti kuo ilgiau išlaikoma ištiestose į priekį rankose.
Na, ir užvirė kova, kurią audrino nepaliaujantys plojimai. Tarp vaikinų neįveikiamas tapo Tomas Kaminskis iš Telšių filialo, išlaikęs sūrio galvą 1 min. 51,39 sek. Antra vieta atiteko Dovydui Navickui iš Sausų pieno produktų gamybos padalinio, o trečia — Laurynui Žutautui iš Transporto skyriaus. Ketvirtąja vieta turėjo tenkintis Martynas Žutautas iš Mechaninių dirbtuvių, o penktąja — Audrius Šlažikas iš Elektrikų padalinio.
Į kovą stojo ir penketas merginų. Nugalėtojos titulas atiteko Viktorijai Donelaitytei iš Šviežių pieno produktų gamybos padalinio. Toliau sekė Simona Mikštaitė iš Lydytų fasuotų sūrių gamybos padalinio, Monika Varanavičiūtė iš Sūrių sviesto gamybos padalinio, Monika Černišovaitė iš Lydytų fasuotų sūrių gamybos padalinio, Iveta Šakytė iš Šviežių pieno produktų gamybos padalinio.
Visų rungčių nugalėtojai apdovanoti, o stipruoliai sūrio laikytojai į namus parsinešė po sūrio DŽIUGAS galvą.
Apie turiningai praleistą vasarą ir kolektyvo mikroklimatą geriausiai papasakojo specialus stendukas, į kurį studentai ir moksleiviai lipdė lapelius su atsiliepimais — žali lapeliai buvo skirti teigiamiems įvertinimams, o raudoni — trūkumams atskleisti. Džiugu, kad pastarųjų tebuvo tik vienas kitas.
Pakalbinta studentė Viktorija Donelaitytė, Kauno technologijos universitete studijuojanti Maisto mokslą ir technologiją, brandina viltį į Telšius sugrįžti ir darbuotis. Šiaulietė, įmonėje dirbusi pirmus metus, buvo labai patenkinta turininga darbine vasara ir puikiais vyresniaisiais kolegomis.
Telšiškiui Tomui Kaminskiui ši vasara — jau trečioji, darbuojantis „Žemaitijos piene“. Vaikino laukia studijos Klaipėdos universitete, kur antrakursis studijuoja informatikos inžineriją.
Personalo skyriaus darbuotojos labai šiltai įvertino Deimantės Tamošauskaitės darbą. Mergina talkino, rengiant Duomenų apsaugos reglamentą, buvo nepamainoma, atliekant įvairias technines užduotis. Ši vasara įmonėje — jai penktoji. Čia ji sezoniškai pradėjo darbuotis nuo 17 metų. Šiuo metu Deimantė — Kauno kolegijos studentė, kremtanti taikomosios komunikacijos mokslus.
Jaunatviškas šurmulys vasarą įmonėje tarsi jai suteikė naujo kvėpavimo, stiprino kartų ryšį ir tiesė naujus kelius profesinei ateičiai, nes labiausiai užsibrėžto tikslo siekiantiems — veikliausiems ir sumaniausiems — durys visuomet atviros „Žemaitijos piene“.