Naujienos
2018-11-08

Ūkininko žmonos iniciatyva nustebino

Apie savo iniciatyvą ji papasakojo ir projekto „Nedelsk“ iniciatorei Agnei Zuokienei. I.Jokubaitienė sako, kad kai „Nedelsk“ autobusėlis lankysis Šilalėje, ji galbūt prašys vyro, kad rožinius rulonus jis atgabentų į miesto centrą.
Pasak A.Zuokienės, tai — išskirtinis pavyzdys, kai tokios iniciatyvos imasi niekaip su projektu nesusijusios ir krūties vėžio atvejų savo aplinkoje neturinčios moterys.
„Labai maloniai nustebino Ingos žinia. Bendrumas yra didelė vertybė ir jokiomis spalvomis nenuspalvinama jėga. Tačiau spalva kartais reiškia neišmatuojamai daug“,— sakė A.Zuokienė. Pasak A.Zuokienės, padėkoti už idėjos palaikymą reikia ne tik I.Jokubaitienei, tačiau ir daugiau nei tūkstančiui Lietuvos ūkininkų.
„Visi jie pernai padarė labai nedaug, bet tuo pačiu — jautriai daug. Jie savo šienainį tiesiog įsuko į rožinę plėvelę, ją įsigiję iš įmonės „Baltagro“. Tai reiškia, jog dalį pinigų nuo šios plėvelės pardavimų mes galėjome skirti krūties vėžio prevencijai — projektui „Nedelsk“. Paprasti dalykai kartais tampa milžinais. Balta spalva reiškia viltį, juoda — gedulą, purpurinė skirta neišnešiotiems naujagimiams, geltona — simbolizuoja saulę. Tuo tarpu rožinė spalva suteikia galimybę. Galimybę  gyventi ir išgyti nuo vienos klastingiausių ligų — krūties vėžio. Spalvos yra tik simboliai, tačiau simboliai mūsų kasdienybėje yra ir ženklai. Jie yra atspirties taškas kalbėti, prisipažinti, nelaukti ar net — nebijoti”,— kalbėjo A.Zuokienė.
Pasak A.Zuokienės, kartu su ja padėkos žodžius taria šimtai ar net tūkstančiai mamų, seserų, žmonų ir draugių. „Mes viliamės, kad tokios iniciatyvos gyvuos ir ateityje“,— kalbėjo A.Zuokienė.