Naujienos
Ūkininkė savo fantaziją atskleidžia kurdama meduolius
2018-09-19

Ūkininkė savo fantaziją atskleidžia kurdama meduolius

Šilutės rajone, Švėkšnos seniūnijoje, Paulaičių kaime, ūkininkauja Daiva Ubartienė. Žinoma ne viena — su sutuoktiniu Aidu. Jauni žmonės ne tik šauniai dirba, bet ir suranda laiko savo širdžiai mieliems darbams.
Sutuoktiniai Žemaičių krašto, besišliejančio Klaipėdos pusėn, žmonės. Jiems ir miesto duonos teko ragauti, tačiau žemdirbiška dvasia, glūdinti tėvų ir protėvių genuose, nepaleido ir sugrąžino prie žemės. Daivos tėvelis nuo seno buvo žinomas „Žemaitijos pieno“ bendrovei, mat buvo pienvežio vairuotojas. Tėvai visąlaik laikė ir karvučių.
Nutarusi ūkininkauti, Daiva pirmiausia dalyvavo Pusiau natūrinio ūkio paramos programoje. Su „Žemaitijos pieno“ bendrove pradėjo bendradarbiauti nuo 2001-ųjų metų. Palengva ūkis plėtėsi, o nuo 2007-ųjų, kai įsigytas šaldytuvas, buvo galima labiau sukti į pienininkystės plėtrą. Dabar sutuoktiniai melžia 30 karvių.
Ūkininkai dalyvavo ir europinėje Žemės ūkio valdų modernizavimo programoje. Taip atsirado galimybė pasistatyti daržinę, įsirengti pieno melžimo liniją, o tvartą reikėjo rekonstruoti savo jėgomis.
Nors šie metai nėra dosnūs pašarais, Ubartai žada išsiversti. Jie stengiasi „Žemaitijos pieno“ bendrovei parduoti kuo geresnės kokybės pieną. Aidui atitenka visi svarbiausieji žemės ūkio darbai ir technikos remontas, tačiau nagingas vyras sugeba ir statybininku pabūti. Jo rankos ypač praverčia prie gyvenamojo namo apdailos ir kitur. Sumanus sutuoktinis net kilnojamąjį šaldytuvą susikonstravo ir jį prisikabinęs prie automobilio rieda į ganyklą karvučių melžti. „Labai patogu — pamelži ir iškart pienelis šaldytuve atsiduria“,— šypsodamasi sakė šeimininkė.
Aidas užsiminė, jog ūkininkaujant gyvenimas visko priverčia išmokti. „Mūsų ūkis nėra toks didelis, kad galėtum dėl vienų ar kitų reikalų žmones samdyti. Imi ir pats padarai. Žinoma, kartais ir galvą tenka palaužyti, bet dėl to juk pinigo nereikia mokėti“,— šypsodamasis sakė šeimininkas.
O žmona, be visų kitų rūpesčių, atranda laiko ir savo pamėgtų gėlių „plantacijai“ puoselėti. „Daigų parsisiunčiu iš JAV, Prancūzijos, Belgijos ir kitų užsienio šalių“,— sakė Daiva. Ypač ispūdingi didžiuliai brugmansijų žiedai.
Kitas Daivos pomėgis — kulinarija. Ji sugeba gardžiausius tortus iškepti, bet pastaruoju metu pamėgo meduolius. Net specialius kursus Klaipėdoje lankė, kad profesionaliai perprastų meduolių kepimo meną. Taip dalis laisvalaikio ir prabėga, užtat kaip smagu, kai tavo sukurtu gardžiu kūriniu mėgaujasi artimieji ir bičiuliai.
Šeimoje auga ketvertas atžalų — Aistė, Domantas, Adelija ir Adomas. Labiausiai prie ūkiškų darbų linkęs Domantas. Jis augina triušius, nesibodi ir kitokių darbų.
Ūkininkę gražaus gimtadienio proga pasveikinę Lietuvos pieno ūkių asociacijos administracijos direktorė Jurgita Vaičiulė ir „Žemaitijos pieno“ Žaliavos pirkimo vadybininkas Petras Kulvietis palinkėjo jai ne tik puikiai ūkininkauti, bet ir puoselėti bei įgyvendinti savo svajones.