Naujienos
2018-11-08

Švari ir tvarkinga žemė — mums ir ateities kartoms!

„World Cleanup Day“ — didžiausia tvarkymosi akcija pasaulyje, kurios metu šimtai milijonų savanorių visame pasaulyje susivienijo ir surinko milijonus tonų šiukšlių. Lietuva, minėdama savo 100-ąsias valstybės atkūrimo metines, taip pat prisijungė prie šios pilietinės iniciatyvos. Tikslas — per vieną dieną, t.y. rugsėjo 15-ąją — sutvarkyti visus Lietuvos regioninius ir nacionalinius parkus.
Į šią kilnią akciją įsijungė ir grupė „Žemaitijos pieno“ darbuotojų su savo šeimų nariais. 40 telšiškių išvyko tvarkyti Varnių regioninio parko. Ten pasitiko parko vyr. specialistė Renata Jančiauskienė, kuri talkininkams pristatė tvarkomas vietas ir aptarė darbus.
Apsižvalgę Lankytojų centro ekspozicijoje „Septyni keliai iš Varnių“, kurią pristatė parko vyr. specialistas Linas Šedvilas, „Žemaitijos pieno“ savanoriai pasuko į tvarkymosi objektą — Paršežerio pėsčiųjų pažintinį taką.
Saulėtą šeštadienį darbas rankose tirpo, todėl iš anksto užsibrėžti tikslai buvo su kaupu įgyvendinti. Talkininkai iš tako išnešė senas lentas, o naujas pernešė į kitą vietą.
Parko direkcijos darbuotojai džiaugėsi ne tik gausiu ir darbščiu „Žemaitijos pieno“ talkininkų būriu, bet ir pagražėjusiu Paršežerio pėsčiųjų pažintiniu taku.
Vėliau visus draugėn sujungė piknikas, kur akcijos dalyviai buvo vaišinami „Žemaitijos pieno“ gaminama produkcija, gaiviaisiais gėrimais „Gaja“ ir natūraliu mineraliniu vandeniu „Tichė“.
Lankantis parke, kaip neaplankysi visoje Lietuvoje garsios Sietuvos kūlgrindos. Apie šį senovės žemaičių slaptą kelią po vandeniu papasakojo ir prie jo palydėjo parko ūkvedys Tomas Makaris.
Ši akcija ne tik prisidėjo prie aplinkos gražinimo, skiepijo aplinkosauginį sąmoningumą, bet ir leido turiningai praleisti laiką gamtoje, taip pat stiprino tarpusavio ryšius ir komandinę dvasią.