Naujienos
2018-11-08

„Mes visos esame svarbios: moterys, mamos, dukros“

„Jei reikės, aš paprašysiu vyro, kad šienainio rulonus jis atgabentų į Šilalės miesto centrą ir juos pamatytų kuo daugiau moterų. Todėl, kad mes esame svarbios. Moterys, mamos, dukros“,— sako 38 metų kartu su vyru Vygantu Šilalės rajone, Kvėdarnos seniūnijoje, Pajūralyje, ekologiškai ūkininkaujanti Inga Jokubaitienė.

Suintrigavo straipsnis „Pienininkystės“
laikraštyje
Ingos sutuoktinis Vygantas Jokubaitis ūkininkauja apie 20 metų ir visą laiką pieną tiekia tik „Žemaitijos pienui“. Ūkis ekologine pienininkyste užsiima apie 14 metų.
Inga pernai vasarą Tauragės rajone, laukuose, pastebėjo rožinės spalvos šienainio rulonus, kurie ją suintrigavo. Vėliau ji perskaitė straipsnį apie Žygaičių seniūnijos ūkininkus Aidą ir Darių Jakštaičius, kurie solidarizuojasi su projektu „Nedelsk“ ir šienainiui sukti perka rožinės spalvos plėvelę, taip ragindami moteris nemokamai išsitirti dėl krūties vėžio. Žinoma, rožinės spalvos plėvelė kainuoja brangiau, negu įprastinė balta, tačiau už gautas lėšas gali savo misiją įgyvendinti projektas „Nedelsk“.
„Ši misija, žinios perdavimas moterims, kad jos nedelstų ir pasitikrintų dėl krūties vėžio mane įkvėpė“,— sakė I.Jokubaitienė.
Nors nei Inga, nei septynios jos seserys, nei draugės neserga krūties vėžiu, tačiau moteris užsidegė noru žinią skleisti visų pirma savo krašte, ar net — visoje Lietuvoje.
Inga vyro paprašė nupirkti rožinės plėvelės, ir šienainį sukti būtent į ją. Moterį paskatino ir tai, jog dalis pinigų, surinktų už plėvelę, skiriama krūties vėžio prevencijai.
„Aš kiekvienais metais noriu padaryti kažką gero. Tokia jau esu. Buvo įvairių mano iniciatyvų ir daugiau, o štai šiemet nusprendžiau prisidėti prie rožinės akcijos“,— sakė I.Jokubaitienė.
Moteris viliasi, jog jos pavyzdys paskatins ne tik Šilalės krašto, bet ir visos Lietuvos ūkininkus šienainį pakuoti į rožinės spalvos rulonus.
„Juk mūsų krašte tiek daug ūkininkų, užsiimančių gyvulininkyste. Čia įgyvendinama ir nemažai projektų. Todėl manau, kad reiktų viešinti tokią idėją“,— kalbėjo šilališkė.