Naujienos
Lietuvos 100-mečio akcentas tarptautinėje parodoje  su DŽIUGO sūriu
2018-11-08

Lietuvos 100-mečio akcentas tarptautinėje parodoje su DŽIUGO sūriu

Lietuviškas kietasis sūris DŽIUGAS nenusileido kitiems pasaulyje garsiems kietiesiems sūriams. „Žemaitijos pieno“ gaminamo produkto kokybė ir gardumas palankiai buvo įvertinti rugsėjo 24-ąją — spalio 2-ąją Ženevoje (Šveicarija) įvykusioje Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) Generalinių asamblėjų 58-ojoje sesijoje.
Šiais metais minimi trijų Baltijos šalių — Lietuvos, Latvijos ir Estijos — nepriklausomybės paskelbimo šimtmečio jubiliejai. Ta proga Generalinių asamblėjų metu atidaryta paroda „Baltijos šalių šimtmetis. Kūryba ir inovacijos, įkvėptos gamtos“. Joje pristatyti devyni mūsų krašto įmonių produktai. Tarp jų puikavosi ir „Žemaitijos pieno“ sūrininkų gaminamas kietasis sūris DŽIUGAS. Žemaičių pieno perdirbimo bendrovė dar 2005 metais pelnė PINO apdovanojimą kaip inovatyviausia įmonė.
Šiemet parodoje buvo demonstruojami visų trijų šalių inovacijos ir intelektinės nuosavybės teisėmis saugomi gaminiai, atspindintys Baltijos regiono identitetą ir gamtos bei technologijų sintezę.
Susitikimuose, į kuriuos susirinkdavo daugiau nei tūkstantis delegatų iš PINO valstybių narių, nevyriausybinių organizacijų ir diplomatinių atstovybių, dalyviai itin noriai skanavo DŽIUGO sūrį. „Jūsų sūris — neregėtas pasiekimas“,— džiaugėsi žemaičių sūrininkų produktu Graikijos atstovė. Ji taip pat pagyrė parodoje dirbusias mūsų šalies merginas, iš kurių daug sužinojo apie lietuvišką sūrį.
Kai kurie Generalinių asamblėjų atstovai tikino mūsų sūrį perkantys Latvijoje, Estijoje, Slovakijoje, Kroatijoje bei Ispanijoje. Latvijos atstovė patikino visada perkanti tik DŽIUGĄ prekybos centre „Rimi“. Šio kietojo sūrio skonio maloniai buvo nustebinti ir kroatai, moldavai, rumunai, šveicarai, net priekabusis vokiečių atstovas jį labai gyrė.
„Jūs buvote geriausios Lietuvos ambasadorės, kurių pasiūlytą sūrį kolegos prisimins ilgai“,— „Žemaitijos pieno“ atstoves pagyrė Valstybinio patentų biuro direktoriaus pavaduotoja Lina Mickienė. Ji buvo atsakinga už lietuviškų produktų pristatymą parodoje ir atstovavo Lietuvai PINO Generalinėse asamblėjose.
Lietuvos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson DŽIUGO suvenyrinį rinkinį įteikė PINO generaliniam direktoriui Francis Gurry.
Ministrė prisipažino, kad ir pati yra didžiulė kietojo sūrio DŽIUGAS mėgėja. Vykdama pasisvečiuoti į Švediją, visada jo veža savo draugams.

Nuotraukos šaltinis: šaltinis ir autorių teisės yra WIPO / Violaine Martin