Naujienos
Geriausia ekologinės gamybos įmonė — „Žemaitijos pienas“!
2018-11-08

Geriausia ekologinės gamybos įmonė — „Žemaitijos pienas“!

Neseniai Kokybiško maisto šventės metu paskelbtos trys geriausios ekologinės gamybos įmonės Lietuvoje. Komisijos vertinimu, geriausia 2018 metų ekologinės gamybos įmone pripažinta „Žemaitijos pienas“. Tokį įvertinimą bendrovė gavo už ekologiškų pieno produktų įvairovę ir jų realizavimą vietinei ir užsienio rinkai. 

Iš viso „Geriausios ekologinės gamybos įmonės“ konkurse sertifikavimo įstaiga pasiūlė 26 įmones. Komisija, kurią sudarė valstybės institucijų, mokslo, žemės ūkio asociacijų bei ekologinių ūkių bendruomenės atstovai, iš jų atrinko dešimt, o apdovanotos buvo trys.
„Žemdirbių, maisto gamintojų atsakomybę galima vertinti pagal tai, kiek suvalgome lietuviško maisto, bet taip pat galima vertinti pagal mūsų vaikų sveikatą ir čia yra kur pasistūmėti. Noriu pabrėžti ne tik gamintojų, bet ir vartotojų atsakomybę — jei norime turėti lietuvišką, kokybišką, ekologišką maistą, mes — vartotojai — irgi turime jausti atsakomybę ir rinktis būtent tokį maistą, taip paremiant tuos, kurie jį gamina. Taigi tai ne tik gamintojų atsakomybė, bet ir mūsų visų — paprastų valgytojų — atsakomybė.
Labai norėčiau, kad mūsų maža, išdidi valstybė būtų sveikos mitybos valstybė. Taip atversime nišą mūsų smulkiesiems, šeimoms ūkiams“,— sveikindamas laimėtojus, kalbėjo žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.
Ekologiškos produkcijos perdirbimo įmonių skaičius Lietuvoje nuolat auga. 2016 m. jų buvo 65, 2017 m. — 91, o šiemet — net 122.
Sveikiau gyventi nėra taip sudėtinga, o ekologiški produktai — ne tik elitui skirta prabanga. Netgi atvirkščiai — sveikai maitintis kartais netgi pigiau. Nors ir nenorint keisti savo gyvenimo iš esmės, vis dėlto reikėtų žengti bent keletą žingsnelių savo ir savo vaikų labui. Paprasčiausias būdas įsitikinti frazės „Esame tokie, ką valgome“ teisingumu ir pasirūpinti sveikata bei savijauta — rinktis tik ekologiškus produktus. Vieni iš tokių — „Žemaitijos piene“ gaminami produktai su prekiniu ženklu „Dobilas“.
Ekologiški produktai „Dobilas“ — tai aukščiausios kokybės produktai, pasižymintys natūraliu, iš Žemės gautu maistingumu. Jų kokybė yra griežtai kontroliuojama, produktai ženklinami ir sertifikuojami pagal žemės ūkio taisykles ir ES Tarybos reglamentą. Produktų gamyba nuolat kontroliuojama kompetentingų ekspertų, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistų. Gamybos ir parduodamų produktų kokybės kontrolę vykdo Nepriklausoma tyrimų laboratorija, sertifikuota Vokietijos akreditavimo tarnybos ir kiti maisto saugos bei kokybės sistemų užtikrinimą kontroliuojantys auditoriai.
Atlikus kontrolę, įvertinus reikalavimų ekologiškų produktų gamybai užtikrinimą, suteikiamas sertifikatas ir teisė specialiais ženklais ženklinti ekologinius ūkius ir ekologiškus produktus. Nuolatinė kontrolė įpareigoja disciplinuotai laikytis reglamentų reikalavimų, todėl ekologiški produktai yra tik aukščiausios kokybės.
Ekologiški produktai „Dobilas“ padės Jums ir Jūsų vaikams gyventi sveikiau ir pajusti gyvenimo džiaugsmą be ligų. Mūsų vaikų ateitis — mūsų rankose. Tik užtikrinant laisvai pievose besiganančiam gyvuliui harmoniją su švaria, neužteršta aplinka ir laikantis visų reikalavimų, yra galimybė pagaminti aukštos kokybės ekologišką pieną, o iš jo — ir ekologiškus „Dobilas“ produktus.
„Dobilas“ — tai įvairių skonių jogurtai, varškės sūreliai, varškė, pienas, fermentinis sūris. Pienas „Dobilas“ gaminamas taikant pažangiausią Europoje „Bactocatch“ technologiją, kurios dėka produktui suteikiamos išskirtinės maistinės savybės, leidžiančios ilgai išlaikyti pieno šviežumą ir jo kokybę.
Geriausi produkto vertintojai yra vartotojai. Mūsų kasdienėje mityboje daugelis yra atradęs „Dobilas“ produktus. Žvelgiant plačiau — kuo daugiau suvartojama ekologiškos produkcijos, tuo mažiau cheminių medžiagų naudojama ūkiuose, tuo mažiau teršalų patenka į aplinką. O tai jau pridėtinė vertė — ir žmogui, ir aplinkai. Siekiame, kad ekologiška pieno produktų linija „Dobilas“ taptų kuo platesnė. LAIMĖ GYVENTI LAIMINGAI!