Naujienos
Didžiausias mokytojas — gyvenimas
2018-09-19

Didžiausias mokytojas — gyvenimas

Tomas Garbačauskas iš Raseinių rajono Šiluvos seniūnijos Medingių kaimo nuo vaikystės įprato darbuotis su tėvu, kuris jį ir atvedė į savarankiško ūkininkavimo kelią.
Pasak Tomo, jo tėvas, pradėdamas savarankiškai ūkininkauti, gavo žemės pagal Valstiečių ūkio įstatymą. Vėliau dalyvavo europinėse Pieno ir Nitratų direktyvų paramos programose. Tai leido ūkiui sustiprėti. Vaikinas rimčiau į ūkinius darbus kibo panašiai nuo 16 metų. Pasimokė Raseinių profesinėje technikos mokykloje, nes labiausiai norėjo vairuotojo teises įsigyti.
Tomas savarankiškai pradėjo ūkininkauti nuo 2010 metų, kai tėvas, išeidamas į „ankstyvąją pensiją“, perleido jam ūkį. „Dabar ūkio valdas panašiai dvigubai išplėčiau“,— šypsodamasis sako Tomas. Jis irgi rėmėsi europine parama, dalyvaudamas Jaunojo ūkininko programoje. Norėdamas labiau subalansuoti ūkio pajamas ir išlaidas, Tomas puoselėja ne vien pienininkystės ūkį. Dar augina apie 100 hektarų grūdinių kultūrų, šiek tiek mėsinių galvijų. Jo nuomone, mišrus ūkis — geresnis ūkininkavimo garantas.
Vyrui padeda darbuotis žmona Irena, kuriai atitenka 46 karvučių melžimas, žinoma, padeda ir samdoma melžėja. O tėvui didžiausi pagalbininkai sūnūs Titas ir Aidas. Jie pagelbsti ir šienapjūtėje, ir derlių dorojant, bei nudirbant kitus žemės ūkio darbus.
Tomas neatsisako padėti ir kaimynams. Ypač jis puikiai sutaria su jaunaisiais ūkininkais Dariumi ir Mariumi Ševeliais.
Tomas prisipažįsta, kad, pradėjus ūkininkauti nuo jaunumės, didžiausias mokytojas yra gyvenimas. Labiausiai mokomasi iš klaidų, žinoma, geriau, kad jų nebūtų. Tačiau džiugu, kai pamatai gerų darbų rezultatą. Už puikų ūkininkavimą jį, kaip jaunąjį ūkininką, padėkos raštu ir prizu 2016 metais apdovanojo Raseinių rajono meras. Tie metai buvo sėkmingi ir dalyvaujant respublikiniame rudeninio arimo konkurse Raseinių rajono artojų varžytuvėse, kur Tomas laimėjo pirmąją vietą. Už šį laimėjimą jam įteiktas ne tik išvaizdus prizas, bet ir tuometės žemės ūkio ministrės padėkos raštas.
Jaunasis ūkininkas nuo pat ūkininkavimo pradžios bendradarbiauja su „Žemaitijos pieno“ bendrove ir stengiasi jai parduoti kuo geresnės kokybės pieną.
Nors laisvo laiko visuomet stinga, kartais Tomas mėgsta pamedžioti, išvyksta su žmona atsipūsti į Palangą. „Irena ypač aktyvi bendruomenės narė. Ji šoka, dainuoja ir vaidina“, — džiaugėsi aktyvia žmona Tomas. Irena užsiminė, jog su „Šiluvos cinkeliu“, kur ji vaidina, buvo nuvykę ir Žemaitijon — į Kretingą.
Keturiasdešimtojo gimtadienio proga Tomą pasveikinę Lietuvos pieno ūkių asociacijos administracijos atstovas Martinas Markevičius ir „Žemaitijos pieno“ Žaliavos pirkimo vadybininkas Vaidas Jamontas palinkėjo ūkininkui sėkmingo darbo ir džiuginančių rezultatų.